Recent Posts

پنجشنبه، اردیبهشت ۱۲، ۱۳۸۷

مطلبی از ایل جورناله

روزنامه ایل جورناله مقاله‌ایی امروز به چاپ رسانده که به نظرم از اهمیت خاصی برخوردار است
در تیتر آن آمده ایتالیا از مخالفت دست برداشت ، تحریم‌ها بر علیه ایران افزایش می‌یابد
دولت در رم تغییر می‌کند و در نتیجه مواضع ایتالیا و همچنین ( اتحادیه اروپا ) در مقابل ایران عوض می‌شود روزنامه ی اورشليم پست ( نام روزنامه انگلیسی زبان در اسرائیل ) نوشته است ، در آخرين جلسه كميته سياسي و امنيتي اتحاديه اروپا ، ايتاليا پس از مخالفتهاي طولاني براي تحريم بانك ملي ايران، با قرار دادن اين بانك در ليست موسسات و شخصيتهاي ايراني حاضر در ليست تحريمات اتحاديه اروپا موافقت كرد.

منابع رسمی اعلام كرده اند كه اين نشانه اي از تمايل سيلويو برلوسكني نخست وزير جديد ايتاليا براي در پيش گرفتن روشي متفاوت در مورد ايران است. به نوشته ی اورشلیم پست تا روز جمعه ، ايتاليا بزرگترين شريك تجاري ايران در اروپا و بزرگترين مخالف تحريم اين بانك ايراني هم بود كه در اين ميان اتريش،‌ اسپانيا و قبرس نيز با اين كشور همراه بودند كه در پي اين اقدام ايتاليا ، اين كشورها نيز مخالفت خود را با تحریم برداشته اند.

و همین طور روزنامه ایل جورناله می‌نویسد بانک ملی مهمترین بانک تجاری ایران است که در سال 1927 برای خدمات مالی دولت تهران تشکیل می‌شود ولی در سال 2007 فعلیت‌های این بانک هم توسط مقامات امریکا و هم توسط شورای امنیت سازمان ملل مورد تحریم قرار گرفت و فعالیت‌های این بانک در خدمت سپاه پاسداران قرار داشته و توسط این بانک کمک‌های مالی به سپاه قدس و شبه نظامیان حزب الله ، و بدون اینکه نامی از او فاش شود ، رقمی حدود 100 میلیون دلار حمایت مالی ، بعلاوه سلاح و مهمات و آموزش نظامی برای عملیات ضد دولتی و ضد امریکایی در عراق صورت گرفته است

اورشليم پست نوشت كه پيوستن بانك ملي به ليست تحريمها مي تواند تأثيرات بسيار زيادي داشته باشد چرا كه اين بانك يكي از مهمترين ابزار ارتباطات مالي و تجاري ميان ايران و اتحاديه اروپا است. آخرين قطعنامه سازمان ملل با شماره 1803 در مورد تحريم ايران خواستار بررسي دقيق نحوه اعمال تحريمهاي مالي بر ايران به ويژه بر بانكهاي ملي و صادرات بود.

عده اي از مقامات اسرائيلي، اروپايي و آمريكايي مدعی اند که تحريم اين بانك ، عاملي مهم در اعمال فشار بر ايران است و آن را پيام سياسي محكمي به ايران مي دانند كه حمايت از ايران در داخل اتحاديه اروپا چندان كه تصور می رود مستحكم نيست. اين كميته متشكل از سفراي كشورهاي اتحاديه اروپا است كه وظيفه اتخاذ تصميمات مهم سياسي را به صورت اوليه در بروكسل دارند. اين تصميمات آنها قطعنامه ابتدايي شوراي وزيران اتحاديه اروپا محسوب مي شود.نوشته زیر را در وبلاگی دیدم و به دلم نشست
نگاه كن...

خانه موقت, نان موقت, حقوق موقت, لبخند موقت, زندگي موقت, اين همه قرارداد موقت را لغو كنبد.

بگذار آسمان خراشها هر چه مي خواهند بالا بروند, من فقط كمي عطر گندم مي خواهم براي كلبه كوتاه و كوچكم.

فكر مي كني من به كجا چشم دوخته ام, به فرداي عظيمت رنج؟ نه!

به آفاق تاريك درد؟ نه!

به سرنوشت نامعلوم انسان؟ نه!

به تكه نان خشكي مي انديشم كه از من دريغش كرده اند.

ما كارگران معدن هر روز با همين واگن ها به زيرزمين مي رويم و بعد دوباره به روي زمين باز مي گرديم, به دنبال تكه اي نان همه جا را زيرورو كرده ايم. ولي هنوز دستهايمان خالي است.

هيچكس نيست كه بار زندگيم را بردارد, هر چه پيرتر مي شوم زندگي باز هم سنگين تر مي شود.

زندگي ما مثل همين زغال ها كه استخراج مي كنيم سياه است, اينجا در اين دهليزها به سختي مي شود نفس كشيد. به ديواره ها كه نگاه مي كنم, مي ترسم يك روز ديگر هيچ وقت نتوانم نفس بكشم.

دنبال من نياييد, سهم ما جز رنج تنها روي سياهمان است. اما بگذار بگويم:

نمي گذارم به اين راحتي كسي قلبم را سياه كند.

جنگل مشتها جوانه كرده است, آسمان را سلام مي دهد. به بهار عصيان بگوييد زودتر بيايد, ديرگاهي است چشم به راهش هستيم.

ارسال به: Balatarin :: Donbaleh :: Cloob :: Mohandes :: Delicious :: Stumbleupon :: Friendfeed :: Twitter :: Facebook :: Greader :: Addthis to other :: Subscribe to Feed

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر