Recent Posts

سه‌شنبه، تیر ۲۰، ۱۳۸۵

جام جهانی 2006سرانجام جام 5.250 کیلو گرمی از طلای 18 عیار بعد از 24 سال دوباره به ایتالیا بازگشت و کاننوارو کاپیتان تیم آبی پوشان این جام را دیشب با خود به تخت خواب برد و با این جام خوابید . این چهارمین جام در رقابتهای جهانی است که ایتالیا کسب می‌کند و فقط برزیل توانسته 5 بار در تاریخ فوتبال جهانی این مقام را کسب کند و ازدیشب شور و شادمانی و جش سراسر ایتالیا را فرا گرفته است این پیروزی را گام به گام مارچلو لیپی سر مربی تیم ایتالیا با دانش و توانایی فنی خود توانست هموار کند . البته در آخرین بازی یعنی در فینال ایتالیا خوب بازی نکرد ولی با چنگ و دندان و با زور و تجربه توانست این مقام قهرمانی را با خود به خانه بیاورد .یکی از گافهای فدراسیون فوتبال ( فیفا ) این بود که زین الدین زیدن را بهترین بازیکن جام جهانی معرفی کرد . البته توانایی تکنیکی زیدن بر کسی پوشیده نیست و او بهتر از تمام بازیکنان جهان در این مسابقات درخشید ولی به نظرمن این مقام باید به کسی داده شود که نه تنها داری قابلیت تکنیکی باشد بلکه در زمین بازی اصول و قوانین فوتبال را رعایت کند و نمونه و شاخص باشد . یکی از دوستانم در نروژ می‌گفت بعد از بازی ایتالیا و فرانسه در راه بازگشت به خانه پسر بچه‌ای را دیدم که با سر به شکم پدرش می‌کوبید و ادای زیدن را در می‌آورد و کلی باعث خنده ما شده بود . خب این قهرمانان ورزشی الگو و سر مشق نوجوانان هستند . آیا باید بعنوان بهترین بازیکن از طرف فیفا شناخته شود که کارت قرمز می‌گیرد و سرافکنده از کنار جام رد می‌شود و به رخت‌کن می‌رود ؟ البته مدافع ایتالیا مارکو متراتزی احتمالاً تحریک کننده این واکنش بوده و روزنامه‌های انگلیسی نوشته‌اند زیدن را تروریست خطاب کرده و باعث این واکنش بوده که البته مترتزی تکذیب کرده و می‌گوید من اصلاً نمی‌دانم تروریست چی هست .ولی این مدافع هر چه که گفته باشد این عمل زیدان قابل توجیه نیست بهر حال بازیکنی حرفه‌ای مثل زیدان که کاپیتان و تیم یک کشور را نمایندگی می‌کند همانطوری که با سر به زیبایی توپ را کنترل می‌کند و ضربات سر او دروازه بسیاری ازتیم‌ها را می‌گشاید باید کنترل اعصاب این سر لعنتی را داشته باشد و این چنین خصمانه به سینه بازیکن حریف نکوبد . من بسیار از این عمل زیدان متاسف شدم و فقط و فقط به خاطر خود زیدان چون نباید آخرین بازی خود را به این شکل لکه دار می‌کرد و می‌توانست با افتخار و سرافرازی صفحه‌ات قهرمانی خود را خاتمه دهد و سالیان سال می‌خواهد تا بازیکنی مثل او دوباره درزمینهای فوتبال ظهور کند .
و امٌا در ایتالیا کسانی بودند که امروز صفحه اول روزنامه را قاب گرفتن و این روز تاریخی را به دیوار خانه‌شان به یادگار گذاشتن مردم ایتالیا از توٌتی که مهره مهم این تیم بود انتظار بازی بهتری داشتند ولی توٌتی بعد از مصدومیت نتوانست تواین بازیها بدرخشد خط حمله ایتالیا هم در بسیاری از بازیها خوب عمل نکرد و جیرالدینو فقط یک بار ویولنش را نواخت اگر چه حسابی کوک کرده بود چون مربی تیم او را بعد به بازی نگرفت ولی مدافعین دیوار مستحکمی داشتند و در برلین آخرین بازی ، مثل دیوار برلین فرو نریختند و بلاخره بعد از بدشانسی‌های زیاد که در جام‌های جهانی در سالهای قبل داشت از جمله فینال 94 که با ضربات پنالتی از برزیل باخت و یا 92 که در وقت اضافی با گلدن گل به فرانسه باخت ولی دیشب شانس هم به ایتالیا یاری رساند و اتفاقاً همان بازیکنی که (ترزهگه ) سال 92 ایتالیا را حذف کرد دیشب همان بازیکن پنالتی را خراب کرد و باعث حذف فرانسه شد . سر مربی تیم ایتالیا از قبل اعلام کرده بود که بعد از جام جهانی استعفا خواهد داد و حالا مردم خواستار ماندن اوهستند ولی« لیپی » این مسئولیت سنگین را نمی‌خواهد بپزیرد . و امروزتیم ایتالیا با سلام و صلوات قبل از اینکه با اتوبوس روباز در خیابانهای رم مورد استقبال مردم قرار بگیرند نزد نخست وزیر جدید« پرودی» رفتند و با او ومقامات دولتی جشن گرفتن و پیراهن شمار 4 که معنای کسب 4 بار مقام قهرمانی جهان را دارد به نخست وزیر اهدا کردند .
پس احمدی‌نژاد هم که پیراهن شماره 24 را ازتیم ایران هدیه گرفت باید 24 بار ایران قهرمان می‌شده و من نمی‌دانستم ؟
بازی ویدثویی ضربه سر زیدان بعد از باز شدن لینک روی تصویر بازی کلیک کنید و با کلیک‌های متوالی بازی کنید

جام جهانی تیم ایران را هم توفیق به تصویر کشید

ارسال به: Balatarin :: Donbaleh :: Cloob :: Mohandes :: Delicious :: Stumbleupon :: Friendfeed :: Twitter :: Facebook :: Greader :: Addthis to other :: Subscribe to Feed

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر