Recent Posts

پنجشنبه، خرداد ۲۰، ۱۳۸۹

قطعنامه جدید شورای امنیت علیه ایران تصویب شدبعد از تصویب چهارمین دور از تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل که با صدور قطعنامه جدید عملاً تحریم‌ها را علیه حکومت ایران تشدید داده است، باز سر و صدای یک سری بلند شده که نخیر آقا این قطعنامه‌ها به نفع ملٌت ایران نیست و دودش به چشم مردم می‌رود و این تحریم‌ها برای رژیم بی‌تاثیر است و...

باید به دوستان گفت این تحریم‌ها اگر چه در کوتاه مدت شاید تهدید جدی و بزرگ برای رژیم نباشد ولی حکومت را از نظر اقتصادی سیاسی و نظامی در تنگنا قرار می‌دهد و دست و پای رژیم را برای دستیابی به اهداف پلیدش می‌بندد

و کلاً دنیای غرب هم نمی‌خواهد این حکومت را ساقط کند هدف غرب از این تحریم‌ها، آوردن رژیم پای میز مذاکره است و جامعه جهانی بطور قاطع از رژیم می‌خواهد تا به غنی‌سازی اورانیوم خاتمه بدهد و دیدیم چقدر پیشنهاد و بسته و مشوق دادند تا از خر شیطان رژیم را پایین بیاورند!!

احمدی نژاد هم می‌گفت این قطعنامه‌ها بی تاثیرند و وقتی قطعنامه قبلی تصویب شد گفت آن‌قدر قطعنامه بدهید تا قطعنامه‌دان‌تان پاره شود !! امروز هم در تاجکستان گفته این قطعنامه‌ها پشیزی ارزش ندارد و مثل دستمال مصرف شده‌ای است که باید به زباله‌دان انداخته بشود!!

خب اگر این قطعنامه‌ها بی‌تاثیر بود پس چرا دولت احمدی‌نژاد و وزیر امور خارجه‌اش در تلاش بودند تا جلوی تحریم‌های جدید را بگیرند!! مگر به قیمت تاراج دادن منابع ملٌی و از جیب مردم به ترکیه و برزیل باج نداد تا رای‌شان را بخرند و نمایش تبادل سوخت در ترکیه به راه انداختند تا چوب لای چرخ تحریم‌ها بگذارند!

مگر متکی را نفرستادند منهتن ضیافت شام بدهد و با کمال پرویی از هیأت نمایندگی15 کشور عضو شورای امنیت دعوت کردند تا کباب و ساندیس بخورند!! و همین‌طور برنامه سفر متکی به اتحادیه اروپا و سفر احمدی‌نژاد به ترکیه برای همین منظور نبود ! پس اگر این قطعنامه ها پشیزی نیست و دستمال استفاده شده است چرا این‌قدر خودتان را به در و دیوار می‌کوبید!!

اگر تحریم‌ها بی‌تاثیر است چرا به سرعت شرکت‌ها و کمپانی‌های دولتی را خصوصی سازی کردند تا بتوانید تحریم‌ها را دور بزنند!!

اگر تحریم‌ها بی‌تاثیر است چرا سرمایه داران وابسته به حکومت سرمایه‌هاشان را از ایران خارج می‌کنند ترس‌شان از چیست !

و تازه دیروز احمدی‌نژاد در ترکیه تهدید هم کرده اگر قطعنامه تصویب کنید دیگر مذاکره نمی‌کنیم! پس خود رژیم بهتر از من و شما می‌داند این تحریم‌ها بی‌تاثیر نیست.

و اگر نگاهی به مفاد قطعنامه بیاندازیم می‌بینیم منع مبادلات مالی اشخاص یا شرکت ها با افراد و کمپانی های ایرانی از جمله شرکت های وابسته به سپاه پاسداران، فروش تسلیحات سنگین به رژیم مثل تانک و موشک و هلیکوپتر جنگی و تولید موشک های بالستیک، بازرسی محموله کشتی‌ها به ایران، و از این دست تحریم‌ها هستند خب این نوع تحریم‌ها چه ربطی به قیمت سیب زمینی و برنج دارد!!

امٌا نکته مهم زمان صدور این قطعنامه است چون رژیم از نظر داخلی در شرایط بسیار بدی قرار دارد و شقه و شکاف در بالاترین سطوح نظام باز شده است و این قطعنامه در شرایط قیام می ‌تواند برای نظام نفس گیر باشد

ارسال به: Balatarin :: Donbaleh :: Cloob :: Mohandes :: Delicious :: Stumbleupon :: Friendfeed :: Twitter :: Facebook :: Greader :: Addthis to other :: Subscribe to Feed

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر